Կաշկանդվածություն չկա որեւէ անձի հարցաքննության կանչելու. ՀՔԾ պետը՝ Քոչարյանի մասին
Հատուկ քննչական ծառայությունը քաղաքական կամք ունի բացահայտելու Մարտի 1-ի գործը: Այս մասին այսօր՝ հունիսի 28-ին, կառավարության նիստից առաջ «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան ասաց ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը: Մեր մյուս հարցին, թե արդյո՞ք կառույցն ունի քաղաքական կամք հարցաքննության կանչելու Ռոբերտ Քոչարյանին, Խաչատրյանը պատասխանեց.
«Անկախ անձերից, թե ովքեր պետք է ներգրավվեն այս գործով, կներգրավվեն: Որեւէ կաշկանդվածություն չկա որեւէ անձի հարցաքննության կանչելու: Նորից եմ ասում՝ կա կամք բացահայտելու»:
Հիշեցնենք, որ Խաչատրյանին ներկայացնելիս վարչապետը նշեց, որ ՀՔԾ-ի առաջնային գործերից մեկը պետք է լինի Մարտի 1-ի բացահայտումը: