Իշխանությունը ճամպրուկ չէ, որ վերցնեն ու տան Փաշինյանին. Քոչարյանը՝ քննարկումների թիրախում
Երեկվանից լրատվամիջոցների ուշադրության կենտրոնում ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փոքրիկ հարցազրույցն էր՝ ռուսական НТВ հեռուստաընկերությանը:
Լրատվամիջոցների հրապարակումներից հետո, Քոչարյանի հարցազրույցը դարձավ համացանցային քննարկումների առաջանային թեմաներից մեկը՝ հարյուրավոր մեկնաբանությունների թիրախ:
«Ի՞նչ է պահանջում այդ հեղափոխության հեղինակ Նիկոլ Փաշինյանը՝ տվե՛ք ինձ իշխանությունը՝ հե՛նց հիմա, անհապաղ: Իշխանությունը ճամպրուկ չէ, որ ինչ-որ այն վերցնեն ու փոխանցեն Նիկոլ Փաշինյանին: Իշխանությունը կոնկրետ մարդիկ են, Ազգային ժողովը, պատգամավորական կորպուսը, նրանք ունեն ինքնասիրություն ու նրանց հարկադրել, պահանջել, շանտաժի ենթարկել մարդկանց մեծ զանգվածով՝ դեմ գնալու իրենց խղճին, հայացքներին, քաղաքականության շուրջ պատկերացումներին, կարծում եմ՝ մի ուրիշ ծայրահեղություն է»,- ասել է Ռոբերտ Քոչարյանը: