Եթե կոնսենսուս չլինի կուսակցություններն առանձին գործողություն կիրականացնեն. Նիկոլ Փաշինյան
Նիկոլ Փաշինյանը, խոսելով ԵԼՔ դաշինքում եղած տարաձայնությունների մասին, նշել է, որ իրենք երբեւէ մտադրություն չեն ունեցել այդ տարաձայնությունները թաքցնել եւ պատասխանելով հարցին՝ հնարավո՞ր է, որ փողոց դուրս գալու մասով ոչ բոլորը համամիտ լինեն, ասել է.
«Մենք կարող ենք հասնել կոնսենսուսի եւ կարող ենք չհասնել կոնսենսուսի: Եթե թեման այն է, թե ինչ կարող է տեղի ունենալ այդ պարագայում, ԵԼՔ դաշինքը ունի հուշագիր, որտեղ գրված է, որ քաղաքական որոշումները կայացվում են կոնսենսուսով: Եթե պարզվի, որ այս հարցի վերաբերյալ չունենք կոնսենսուս, ապա քաղաքական ուժերը կարող են առանձին քննարկել եւ կայացնել առանձին գործողության ծրագիր»,- «Ազատություն» ռ/կ-ի լրագրողի հետ զրույցում ասել է նա եւ չի բացառել, որ դաշինքում առկա կուսակցություններից մեկը կամ երկուսը որոշում կայացնեն, որ փողոցային պայքար է անհրաժեշտ, իսկ մյուսը հիմնավորի, որ դրա անհրաժեշտությունը չկա:
«Չի բացառվում, որ մի փուլային տարբերակ էլ լինի, որ դաշինքի մի մասը սկսում է պրոցեսը, իսկ մյուսը հետո աջակցում է»,- ասել է նա: