Լարսում սպասում է 111 բեռնատար, Հայաստանում ձյուն է, բուք ու դժվարանցանելի ճանապարհներ կան
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությոան լրատվական ծառայությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 25-ին՝ ժամը 18:30-ի դրությամբ, Ապարանի, Տաշիրի, Վանաձորի և Նոյեմբերյանի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղում:
Իսկ Արտակարգ իրավիճակների նախարարության լրատվական ծառայության փոխանցմամբ, ժամը 19:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են. տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Դժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը և Վարդենյաց լեռնանցքը:
Գետափ-Մարտունի ավտոճանապարհին առկա է բուք:
Մեղրիի լեռնանցքում, Սյունիքի մարզի Քաջարան, Տավուշի մարզի Բերդ, Նոյեմբերյան և Դիլիջան քաղաքներում  տեղում է ձյուն:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ գործակալությունից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է միայն բեռնատար ավտոմեքենաների համար:
Հունվարի 25-ին, ժամը 09:00-ին ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ՃԿԿ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված 111 բեռնատար ավտոմեքենա: