Պատգամավորները սովորական բաժակով ջուր չեն խմում. ԱԺ-ն 8 հազար հատ հատուկ բաժակ է գնել
2017 թվականին Հայաստանի Ազգային ժողովը մոտ 2,5 մլն դրամի մեկանգամյա օգտագործման բաժակներ է գնել: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի գրավոր հարցմանն ի պատասխան տեղեկացրին խորհրդարանի հանրային կապերի վարչությունից: 2017-ին Ազգային ժողովի աշխատակազմը ձեռք է բերել երկու տեսակի մեկանգամյա օգտագործման բաժակներ՝ 374 հազար 5 հարյուր հատ պոլիէթիլենային եւ 8 հազար հատ թղթե բաժակներ: Պոլիէթիլենային մեկ բաժակի համար վճարվել է 6 դրամ, իսկ ընդհանուր արժեքը կազմել է 2 մլն 247 հազար դրամ: Թղթե մեկ բաժակը գնվել է 20 դրամով, իսկ ընդհանուրի համար վճարվել է 160 հազար դրամ:
ԱԺ լոգոտիպով բաժակ ԱԺ լիագումար նիստերի դահլիճում
Թղթե բաժակներն, ի դեպ, Ազգային ժողովի լոգոտիպի տպագրությամբ են եւ հասնելի չեն հասարակ մահկանացուներին, դրված են միայն ԱԺ նիստերի դահլիճում՝ պատգամավորների, խորհրդարանական լսումների մասնակիցների համար:
Ազգային ժողովը սովորական մեկանգամյա օգտագործման բաժակները ձեռք է բերել «Սփլեշ ուոթեր» ՍՊԸ-ից, իսկ թղթյա բաժակները՝ «Օվալ պլաստիկ» ՍՊԸ-ից:
ԱԺ-ի հանրային կապերի վարչությունից «ՀԺ»-ին ուղարկված պատասխանում նշված էր, որ 2018 թվականին կառույցը ձեռք է բերելու 400 հազար հատ մեկանգամյա օգտագործման բաժակ՝ յուրաքանչյուրը 4 դրամով: Այս տարի ԱԺ-ն ավելի քիչ կվճարի բաժակների համար՝ 1 մլն 600 հազար դրամ: