Հունվարի 26-ից նոր արագաչափ կգործարկվի Երեւան քաղաքի Հրաչյա Ներսիսյան փողոցում
Ճանապարհային ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի եւ լրատվության վարչությունը տեղեկացնում է, որ շարունակվում են երթեւեկության նկատմամբ վերահսկողության, իրավախախտումների արձանագրման տեսախցիկների եւ արագաչափ սարքերի տեղադրման աշխատանքները:
Մասնավորապես, 2018 թվականի հունվարի 26-ից գործարկվելու է Երեւան քաղաքի Հրաչյա Ներսիսյան փողոցում (ԵՊԲՀ «Հերացի» ավագ դպրոցի հարեւանությամբ) տեղադրված արագաչափ սարքը՝ որտեղ երթեւեկության թույլատրելի արագությունը 40/60 կմ/ժ է:
Առավելագույն թույլատրելի արագության 40 կմ/ժ սահմանափակումը գործելու է միայն աշխատանքային օրերին՝ 08.00-18.00-ն ընկած ժամանակահատվածում: