Կարեն Կարապետյանը՝ Դավոս մեկնելու ճանապարհին (լուսանկարներ)
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի իր էջում լուսանկարներ է հրապարակել օդանավից եւ գրել. «Դավոսի ճանապարհին»:
Կարեն Կարապետյանի հետ միեւնույն օդնավանում են Տրանսպորտի, կապի եւ տտ նախարար Վահան Մարտիրոսյանը, Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արմեն Ավակ Ավակյանը եւ Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի ղեկավար Ալեքսանդր Խաչատուրյանը:
Պատվիրակությունը մեկնում է Շվեյցարիա` Դավոսի համաշխարհային տնտեսական համաժողովին մասնակցելու նպատակով: Դավոսի համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակում նախատեսված են վարչապետի մի շարք երկկողմ և բազմակողմ հանդիպումներ այլ պետությունների ղեկավարների, միջազգային կառույցների և բիզնես ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ: Կարեն Կարապետյանը կմասնակցի նաև Համաշխարհային տնտեսական առաջնորդների ոչ պաշտոնական հավաքին (IGWEL):