Էներգետիկ ենթակառուցվածքների նախարարը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել. խոսնակ
Էներգետիկ ենթակառուցվածքների եւ բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանն աշխատանքից ազատվելու մասին դիմում է գրել, սակայն շարունակում է աշխատել: Այս մասին armtimes.com-ի հետ զրույցում ասաց նախարարի մամուլի խոսնակ Վասակ Թարփոշյանը: Հարցին՝ հրաժարականի դիմումը ե՞րբ է գրել, Վասակ Թարփոշյանը պատասխանեց. «Դա չեմ կարող ասել: Շարունակում է աշխատել, հանդիպում է ունեցել այսօր»: Մեր ճշտող հարցին՝ վարչապետը դեռ չի՞ ստորագրել նրա ազատման դիմումը, խոսնակը պատասխանեց. «Եթե նման բան լինի, կարծում՝ պատշաճ ձեւով կտեղեկացնեն»:
Երեկ գրել էինք, որ «Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով,  վարչապետ Կարեն Կարապետյանին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել էներգետիկ ենթակառուցվածքների եւ բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանը: Վասակ Թարփոշյանը երեկ չէր հաստատել տեղեկությունն ասելով. «Նախարարն աշխատանքի մեջ է, ոնց աշխատել է, այդպես էլ աշխատում է»:
Նշենք, որ Աշոտ Մանուկյանի հրաժարականի հեռանկարի մասին մամուլում բազմիցս գրվել է: Նշվում էր, որ հրաժարականի հավանականությունը պայմանավորված էր վերջինիս տեղակալ Հայկ Հարությունյանի անձով: Հարությունյանը վարչապետ Կարեն Կարապետյանի փեսան է, որը նախարար դառնալու հավակնություններ ունի: