Կարեն Կարապետյանը վերադարձել է կարճատեւ արձակուրդից. որոշումներ է ստորագրել
Վարչապետ Կարեն Կարապեյանը վերադարձել է կարճատեւ արձակուրդից: Արձակուրդի ընթացքում՝ հունվարի 8-ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում, վարչապետը ստորագրել է «Լիցենզավորման» եւ «Գործունեության իրականացման ծանուցման մասին» օրենքների կիրարկումն ապահովող միջոցառումների ցանկը հաստատելու մասին որոշումը:
Կառավարության կայքից տեղեկանում ենք, որ վարչապետի այսօր ստորագրած որոշմամբ Երեւանի փոխքաղաքապետ Կամո Արեյանին նշանակվել է ԱԺ-ում կառավարության ներկայացուցիչ, որպեսզի օրենսդրին ներկայացնի մի շարք օրենքներում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենսդրական փաթեթը: Փաթեթը վերաբերվում է Երեւանում եւ այլ համայնքերում հրավառություն իրականացնելու կարգն ու ձեւը խստացնելուն: