«Նաիրի ինշուրանս»-ը հորդորում է Լեւոն Քոչարյանի անունը չկապել մենաշնորհի հետ
«Նաիրի ինշուրանս» ապահովագրական ընկերությունը պարզաբանում է տրամադրել armtimes.com կայքում հրապարակված՝ «Մենաշնորհ՝ Քոչարյանի որդու ընկերության համար. Բագրատաշենի մաքսատան միակ ԱՊՊԱ անողը» վերտառությամբ հոդվածի վերաբերյալ:
Նյութում գրել էինք, որ Բագրատաշենի մաքսակետի վարչական տարածքում «Թոփ-Սփին» ընկերությունը տարածք է վարձակալել եւ կնքում է «Նաիրի ինշուրանս» ընկերության ԱՊՊԱ պայմանագրերը:
«Նաիրի ինշուրանս»-ի պարզաբանման մեջ ասված է. «Տեղեկացնումենք, որ «Թոփ-Սփին» ՍՊԸ-ն, հանդիսանալով ՀՀ ԿԲ կողմից համապատասխան գրանցում ունեցող ապահովագրական գործակալ, հանդիսանում է Ընկերության հետ համագործակցող թվով 479 գործակալներից մեկը եւ իր գործակալական գործունեության շրջանակներում զրկված չէ այլապահովագրական ընկերությունների հետ համագործակցելու ո՛չ իրավական եւ ո՛չ էլ իրական հնարավորություններից: Ավելին, ՀՀ կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայք էջում կարող եք տեղեկանալ, թե քանի ապահովագրական ընկերությունների գործակալ է հանդիսանում «Թոփ-Սփին» ՍՊԸ-ն: Այսպիսով, այն որ «Նաիրի ինշուրանս»-ն՝ ի դեմս «Թոփ-Սփին» ՍՊԸ-ի մենաշնորհ ունի Բագրատաշենի մաքսատանը, իրականությանը չի համապատասխանում:
Ելնելով վերոգրյալից հորդորում ենք հետայսու Ընկերության եւ նրա բաժնետիրոջ անունները չկապել Բագրատաշենի մաքսակետում ստեղծված իրավիճակի հետ եւ «Նաիրի ինշուրանս»-ին չվերագրել իրականությանը չհամապատասխանող գործողություններ»:
Նշենք, որ երեկ Բագրատաշենի մաքսատան տարածքում շուրջ 10 օր գործունեություն ծավալած «Թոփ-Սփին» ՍՊԸ-ի գրասենյակը ժամանակավորապես դադարեցրել է աշխատանքները:
Նշենք, որ այս ընկերությունը տարածք էր վարձակալել մաքսատան վարչական տարածքում եւ հանդիսանալով «Նաիրի ինշուրանս» ապահովագրական գործակալության գործընկերը՝ ԱՊՊԱ պայմանագրեր էր կնքում: Մաքսատնից որոշակի հեռավորության վրա տեղակայված գրասենյակների ԱՊՊԱ գործակալները բողոքում էին անհավասար պայմաններից: Վերջիններս 10 օրում երկու անգամ փակել են Բագրատաշենի ճանապարհը, դիմել են վարչապետ Կարեն Կարապետյանին եւ այլ պաշտոնատար անձանց: