Գագիկ Ծառուկյանի մոլի առեւտրականները վարչապետից սրտնեղած հեռացել են. ափերից դուրս կգա՞ն
Ինչպես տեղեկացրել էինք այսօր կառավարության շենքի մոտ տեղի ունեցավ Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող «Առինջ մոլ»-ի առեւտրականների հերթական բողոքի ակցիան: Վերջիններս պահանջում էին հանդիպում՝ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ:
Հիշեցնենք, առեւտրականները դժգոհ են, որ հարկայինը յուրաքանչյուր ապրանքի շարժի համար առանձին փաստաթուղթ է պահանջում, որը եւ ժամանակատար է, եւ ծախսատար, եւ այս առիթով արդեն մի քանի բողոքի ակցիա են արել ԱԺ-ի մոտ, մոլի տարածքում, ինչպես նաեւ բախվել են մոլ այցելած ՊԵԿ աշխատակիցների հետ:
«Մենք ցանկանում ենք հանդիպել վարչապետի հետ: Ուզում ենք վարչապետի, ՊԵԿ նախագահի, ներկրող կազմակերպության նախագահի հետ դնենք քննարկենք ու հասկանանք, թե մեզ ինչ ա պետք, ինչ լուծում կարող ենք գտնել։ Մենք հաշվարկել ենք, որ իրենց պահանջած հարկերը մի 200 դոլարի չափ են։ Մենք համաձայն ենք այդ 200-250 դոլարը տալ սահմանին, բայց դրանից հետո մեզ հանգիստ թողնեն, չգան կանգնեն մեր շնչին»,- ակցիայի ժամանակ հայտարարել է «Համերաշխույթուն» ՀԿ-ի նախագահ Արմեն Ներսիսյանը:
Առեւտրականների խոսքով՝ իրենց այս պահին «թայմ-աութ» է անհրաժեշտ, որպեսզի կարողանան հանգիստ պայմաններում քննարկումներ իրականացնել: Վերջիններիս պնդմամբ՝ հարկային ծառայության աշխատակիցները գնում են վաճառակետեր եւ խոչընդոտում իրենց աշխատանքը, ստեղծում լարվածություն:
«Համերաշխույթուն» ՀԿ-ի նախագահ Արմեն Ներսիսյանն armtimes.com-ին քիչ առաջ տեղեկացրեց, որ վարչապետն այդպես էլ իրենց չի ընդունել:
«Սպասեցին, սպասեցինք, տեսանք, որ վարչապետը մեզ չի ընդունում, նեղացանք, գնացինք, գոնե լսեր մեզ, հասկանար, թե ինչ է կատարվում: Ես էլ չեմ կարողանում վաճառականներին համակարգել, նրանք մի օր դուրս կգան ափերից»,- ասաց Ներսիսյանը:
Armtimes.com-ին չհաջողվեց պարզել, թե ինչու Կարապետյանը չի ընդունել առեւտրականներին: Վերջինիս մամլո խոսնակը չպատասխանեց մեր զանգերին: