Վերջին շրջանում Հայաստանում քաղաքական կյանք այնքան էլ ակտիվ չէ: Խորհրդարանական որեւէ ուժ առայժմ լուրջ հայտարարությամբ հանդես չի եկել: Սա, հավանաբար, պայմանավորված է արձակուրդային օրերով, եւ հուսանք, որ սեպտեմբերի 11-ին `ԱԺ 2-րդ նստաշրջանի մեկնարկով որեւէ փոփոխություն կդրսեւորվի:
ՀՀԿ խմբակցության ազգային փոքրամասնության ներկայացուցիչ, ազգությամբ եզդի Ռուստամ Մախմուդյանն այնքան էլ համամիտ չէ, որ Հայաստանում քաղաքական կյանքը լուրջ կաղում է:
«Եթե հետեւում եք հանձնաժողովի նիստերի աշխատանքին, ապա կտեսնեք թե ինչ ակտիվությամբ են քննարկվում յուրաքանչյուր նախագիծը, մասնավորապես պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովի մասին եմ ասում: Ցանկացած նախագծի վերաբերյալ ես իմ դիրքորոշումն արտահայտել եմ»,- ասում է Մախմուդյանը:
Անդրադառնալով այն հարցին, թե խորհրդարանում եզդի համայնքից ներկայացուցիչ ունենալն ինչ տվեց համայնքին, Մախմուդյանը դրա մասին խոսելը վաղ համարեց:
«2 ամսվա մեջ դժվար է հետեւություն անելը: Այս պահին ասել, թե խորհրդարանում ներկայացուցիչ ունենալը համայնքին ինչ տվեց կամ չտվեց, այնքան էլ ճիշտ չի լինի: Համայնքների խոշորացման ժամանակ իմ առաջարկն ընդունվեց եւ ազգային փոքրամասնությունների համայնքը դարձել է ընդհանուր մեկ միավոր, սա արդեն կա: Այս պահին ուսումնասիրում ենք նաեւ կրթության իրավունքի խնդիրը ու դրանից ելնելով մնացածը կերեւա: Ի վերջո, եթե պաշտպանում ես Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու շահերը՝ դրանով պաշտպանում ես նաեւ քո համայնքի անդամների շահերը»,- armtimes.com-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ պատգամավորը:
Եզդի համայնքի ներկայացուցիչ պատգամավորը դժվարանում է կանխատեսումներ անել, թե 2018 թվականին վարչապետի պաշտոնը ում բաժին կհասնի: Այժմ որպես վարչապետի թեկնածուներ շրջանառվում են Սերժ Սարգսյանի եւ Կարեն Կարապետյանի անունները: Եզդի համայնքի ներկայացուցիչը մեր զրույցում ասում է, որ պատրաստ են ընդունել այն անձին, որին կառաջադրի ՀՀԿ-ն:
«Ես քաղաքական կուլիսների խոսակցություններից տեղյակ չեմ: Եզդի համայնքը չէ, որ այս պարագայում պետք է որոշի, թե ով է վարչապետը: Ես ճանապարհ եմ անցնում մի քաղաքական ուժի հետ եւ նրանց հետ համընդհանուր պետք է որոշենք, թե վարչապետ ում ենք տեսնում»,- եզրափակում պատգամավորը:
Մինչեւ 2022 թվականի վերջը Երեւանում հիմնանորոգվելու է 15 մանկապարտեզ՝ 124 խմբասենյակներով. ցանկ
Գորգապատ հարթակով հանդիստեսն ուղեկցվեց դեպի բեմ. շուտով նրանց միացան երաժիշտները
Քուվեյթում նոր կառավարություն է ձևավորվել
Ամերիկյան արբանյակը լուսանկարել է միջուկային զենքի նոր ենթադրյալ թաքստոց ԿԺԴՀ-ում. CNN
Անթալիայում Թուրքիայի պետական դրոշը նետել են աղբամանը
Ինդոնեզիայում արթնացել է Սինաբունգ հրաբուխը
«Գինեգործություն» մասնագիտության շրջանակում ուսանողներն արտադրամաս-լսարաններում գինի են պատրաստում
ՀՀ քաղաքացիների անձնագրերում ծննդավայրը «Ադրբեջան» նշելու մասին ոստիկանության պարզաբանումը
Քննարկվել է սահմանամերձ կամ բարձրլեռնային բնակավայրերի դպրոցներ ուսուցիչների գործուղման կարգը
Արայիկ Հարությունյանն ԱՀ նախագահի վերահսկողական ծառայության անձնակազմին է ներկայացրել նորանշանակ ղեկավարին