Նոր անուն Ադրբեջանի սեւ ցուցակում. Պորտուգալացի դիվանագետին կանչել են ԱԳՆ
Ադրբեջանում Պորտուգալիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարը կանչվել է արտաքին գործերի նախարարություն, որտեղ անհանգստություն են հայտնել Պորտուգալիայի խորհրդարանի պատգամավոր Ռուբինա Բերարդինի Արցախ այցի առիթով, գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
Պորտուգալացի խորհրդարանականն Արցախում է եղել օգոստոսի կեսերին, եւ այնտեղ հանդիպումներ է ունեցել, ինչն էլ հունից հանում է Բաքվին:
Ադրբեջանի ԱԳՆ ներկայացուցիչ Հիքմեթ Հաջիեւի խոսքով, պորտուգալացի դիվանագետն Ադրբեջանի ԱԳՆ-ում վստահեցրել է, որ այցը մասնավոր բնույթ է կրել, իսկ Պորտուգալիայի ԱԳՆ կայքում տեղեկություն կա Արցախ այցելություններից խուսափելու մասին: Դիվանագետը հավելել, էր ադրբեջանական կողմի անհանգստությունը կփոխանցի Պորտուգալիայի իշխանություններին: