Ադրբեջանական լրատվամիջոցներն արձագանքում են Սարգսյանի՝ խաղաղապահների մասին հայտարարությանը
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների ուշադրության կենտրոնում է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հայտարարությունը «Բազե» համահայկական երիտասարդական հավաքի մասնակիցների հետ հանդիպման ժամանակ:
Հանրապետության նախագահից ճամբարականները հետաքրքրվել են՝ որքանով են ճիշտ այն խոսակցությունները, որ Ռուսաստանի նախագահի հետ հանդիպման ժամանակ քննարկվել է Արցախում խաղաղապահների տեղակայման հարցը:
«Մենք ոչ միայն խաղաղապահ ուժերի մասով քննարկում չենք անցկացրել, այլ ընդհանրապես քննարկում չենք անցկացրել: Ես մի քանի բառով ուղղակի ներկայացրել եմ իրավիճակը, որ այսօր տիրում է շփման գծում և ասել եմ իմ պատկերացումը մեր հարևանի մտադրությունների հետ կապված: Ընդամենը: Ուրիշ որևէ այդպիսի հարց չենք քննարկել»,- ասել է նախագահ Սարգսյանը:
Ադրբեջանական առանցքային լրատվամիջոցներում երկու մոտեցում կա՝ դրանց մի մասն ուղիղ մեջբերում են կատարել՝ առայժմ առանց մեկնաբանությունների: Մյուսներն ընդհանրապես չեն անդրադարձել հայտարարությանը: