Կասյան փողոցը կկոչվի՞ կաթողիկոս Վազգեն Առաջինի անվամբ. «Ելք»-ը նախագծեր է ներկայացրել
Երեւանի ավագանու «Ելք» խմբակցության անդամներն այսօր ավագանու քննարկմանն են ներկայացրել մի շարք փողոցների անվանակոչության վերաբերյալ որոշման նախագծեր:
Առաջարկվում է Երեւան քաղաքի Արաբկիր վարչական շրջանի Կասյան փողոցն անվանակոչել կաթողիկոս Վազգեն Առաջին վեհափառի անվամբ: Շենգավիթ վարչական շրջանի Ֆրունզեի փողոցը` Ապրիլյան հերոսների:
«Ելք»-ի որոշման նախագծերից մեկը վերաբերում է Կենտրոնի Ամիրյան փողոցը Վռամշապուհ արքայի անունով կոչելուն, Դավթաշեն վարչական շրջանի Միկոյան փողոցը` Քըրք Քըրքորյանի վերանվանելուն:
Աջափնյակ վարչական շրջանի Լենինգրադյան փողոցն առաջարկվում է անվանափոխել` ի պատիվ Լեոնիդ Ազգալդյանի, իսկ Իսակովի պողոտայից սկիզբ առնող եւ Լենինգրադյան փողոցում ավարտվող նորակառույց փողոցը` Մոնթե Մելքոնյանի:
Երեւանի ավագանու «Ելք» խմբակցության անդամ Արայիկ Հարությունյանից տեղեկացանք, որ ավագանու առաջիկա նիստը նախատեսված է սեպտեմբերի 12-ին: Սահմանված կարգի համաձայն, որոշումների նախագծերը ներկայացվել են դրանից երկու շաբաթ շուտ: Ամեն դեպքում քաղաքապետն իրավունք ունի մինչեւ չորս ամիս հարցը չընդգրկել նիստի օրակարգ: