ՀՀԿ-ի օգտին վարչական ռեսուրսի կիրառում քաղավիացիայում
Armtimes.com-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչությունը անմասն չի մնացել ՀՀԿ-ի օգտին քարոզչություն իրականացնելուց: Այս օրերին վարչության աշխատակազմի ղեկավար Արսեն Մանուկյանը բոլոր աշխատակիցներին ցուցակներ է տրամադրում, ըստ որի` պետք է «ճիշտ» ընտրություն կատարեն:
Մեր տրամադրության տակ հայտնված ցուցակներից մեկում Հայաստանի բոլոր ընտրատարածքներում ընդգրկված ՀՀԿ-ի պատգամավորության թեկնածուների եռյակներն են: Այսինքն՝ կախված նրանից, թե աշխատակիցը որ ընտրատարածքի ընտրող է, նրան «առաջարկվում է» երեք թեկնածուի անուն, ազգանուն, որոնք բոլորն էլ ՀՀԿ-ի ռեյտինգային թեկնածուներն են: Ըստ այդ ցուցակի, Երեւանի թիվ 1 ընտրատարածքում ընդգրկված աշխատակիցը պետք է կողմնորոշվի Միհրան Պողոսյանի, Ռոբերտ Սարգսյանի եւ Ղուկաս Ուլիխանյանի միջեւ, թիվ 2-ում՝ Արտակ Սարգսյանի, Արթուր Գեւորգյանի եւ Արման Սահակյանի միջեւ:
Հետաքրքրականն այն է, որ ամեն ընտրատարածքն էլ իր հերթին բաժանված է ինչ-որ մի թեկնածուի վրա: Օրինակ՝ թիվ 1 ընտրատարածքում ներառված Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի ընտրողին քաղավիացիայում կողմնորոշում են ընտրել Միհրան Պողոսյանին, իսկ Նոր Նորքի ընտրողին՝ Ղուկաս Ուլիխանյանին եւ այսպես շարունակ:
Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի խոսնակ Սաթենիկ Հովհաննիսյանը, սակայն, մեր զրույցում հերքեց լուրը: «Ինչ վերաբերվում է, որ աշխատակազմի ղեկավարը ձեր նշած քայլերն է կատարում, չի համապատասխանում իրականությանը: Չգիտեմ, թե այս ինֆորմացիան ձեզ ով է տրամադրել, համենայնդեպս, այդ տեղեկատվությունը ճիշտ չի, աշխատակազմի ղեկավարը զբաղվում է իր աշխատանքներով»,- ասաց Սաթենիկ Հովհաննիսյանը: