Փետրվարի 2-ի լույս 3-ի գիշերը Երեւանում ջերմաստիճանը կհասնի մինուս 25-ի. Գագիկ Սուրենյան
Վաղը կեսօրից հետո հանրապետության տարածքին մոտենում է հաջորդ ցիկլոնը: Մինչ այդ՝ այսօր հատկապես Լոռիում, Տավուշում կտեղա թույլ ձյուն, մյուս մարզերում էական տեղումներ չեն սպասվում: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԻՆ «Հիդրոմետ» ծառայության օդերեւութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանը:
«Հունվարի 31-ին կեսօրից հետո հանրապետության բոլոր մարզերում կսկսվի ձյուն եւ կշարունակվի մինչեւ փետրվարի 1-ի երեկո: Առանձին հատվածներում սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20մ/վրկ, լեռնային առանձին գոտիներում նաեւ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն: Փետրվարի 2-ի գիշերվա առաջին կեսից տեղումները կդադարեն եւ փետրվարի 3-4-ին հանրապետության ողջ տարածքում կլինի պարզ, առանց տեղումների եղանակ: Փետրվարի 2-ի լույս 3-ի գիշերը եղանակի պարզեցմամբ եւ արկտիկական ցուրտ օդային զանգվածների ներխուժմամբ պայմանավորված օդի ջերմաստիճանը կտրուկ կնվազի,- մասնավորապես, հայտնել է Սուրենյանը:
Ըստ նրա՝ Շիրակում, Կոտայքում, Գեղարքունիքում, Արագածոտնի եւ Վայոց ձորի լեռնային գոտիներում գիշերը ջերմաստիճանը կհասնի -25….-30 աստիճանի, Լոռիում -22…-27-ի, Տավուշում -15….-20-ի, Արագածոտնի եւ Վայոց ձորի նախալեռներում -17….-20-ի, Սյունիքի հովիտներում -10…-15-ի, Սյունիքի նախալեռներում -18…-23-ի, Արցախում -12…-16-ի, Արարատի եւ Արմավիրի մարզերում -20…-25-ի, Երևանի բարձրադիր գոտում -16…-18-ի, ցածրադիր գոտում -23…-25-ի: