Հակառակորդը կրակահերթ է արձակել Բաղանիսի ուղղությամբ
Այսօր ժամը 19:15-ի սահմանում ադրբեջանական զինված ուժերը կարճ կրակահերթ են արձակել Տավուշի մարզի Բաղանիս գյուղի ուղղությամբ: Այս մասին Armtimes.com-ի հետ զրույցում ասաց Բաղանիս համայնքի ղեկավար Նարեկ Սահակյանը՝ նշելով, որ մի անգամ է կրակահերթ եղել, գյուղը վնասներ չի կրել:
«Այս պահին էլ գյուղամիջում կանգնած ենք, ամեն ինչ նորմալ է: Վերջին օրերին սա առաջին դեպքն է եղել»,- ասաց Նարեկ Սահակյանը:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 29-ին էլ ադրբեջանական ԶՈՒ-երը դիվերսիոն ներթափանցման փորձ էին կատարել Տավուշի մարզի Չինարի գյուղին հարող հայկական դիրքերի ուղղությամբ: ՀՀ պետական սահմանի պաշտպանության համար մղված մարտերի ընթացքում զոհվել էին ավագ լեյտենանտ Շավարշ Մելիքսեթի Մելիքյանը, շարքայիններ Էդգար Գրիգորի Նարայանը և Էրիկ Գարիկի Աբովյանը: