Քաղաքական մեծամասնությանն էր դիմում, ասում էր՝ զսպվեք. ԲՀԿ-ականն՝ Ազնավուրի ասածների մասին
Երբ մեկը երկու ձու է գողանում, նրան բանտարկում են, մինչդեռ այն մարդիկ, որոնք միլիոններ են գողանում, մնում են անպատիժ։ Այս մասին ֆրանսիական Nouvelles d’Armenie պարբերականին տված հարցազրույցում նշել է ֆրանսահայ երգիչ, երգահան Շարլ Ազնավուրը՝ դա անընդունելի համարելով, հաղորդում է «Ազատությունը»։
«Պետք է գիտակցենք, որ ունենք գեղեցիկ մի երկիր, որը պետք է զարգացնել, այլապես այն մի օր կարող է անհետանալ այնպես, ինչպես որոշ հին քաղաքակրթություններ: Իսկ դրա պատասխանատվությունը կկրեն Հայաստանի ղեկավարները»,- ասել է Ազնավուրը:
«Հայկական ժամանակը» ՀՀԿ խմբակցության եւ «Ծառուկյան» դաշինքի պատգամավորներից հետաքրքրվել է, թե ինչ կարծիք ունեն Ազնավուրի այս հայտարարության մասին:
Գալուստ Սահակյանը, Գեւորգ Կոստանյանը, Նապոլեոն Ազիզյանը եւ Գեւորգ Պետրոսյանը՝ Ազնավուրի հարցազրույցի մասին: