Արցախում 2 զինծառայող է մահացել. ՊՆ-ն հաստատում է, ՊԲ-ն դեռեւս մեկի մասին է հայտնում
Փետրվարի 12-ին՝ ժամը 11:30-ի սահմանում, ՊԲ հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել Արցախի պաշտպանության բանակի զինծառայող, 2000թ. ծնված Տիգրան Մանվելի Մանվելյանը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
«Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,- ասվում է տարածված հաղորդագրությունում:
Ավելի վաղ Irakanum.am-ը, հղում անելով իր տեղեկություններին, գրել էր, որ Արցախում 2 զինծառայողներ են մահացել, ինչը ՀԺ-ի հետ զրույցում հաստատեց ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Թեեւ Արցախի ՊԲ-ն դեռ երկրորդ զոհի մասին ոչինչ չի հայտնում, սակայն քիչ առաջ Արծրուն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակեց նաեւ 2-րդ զինծառայողի տվյալները. «Երկրորդ մահացած զինծառայողի անուն-ազգանունն է Տիգրան Հուսիկի Մխոյան։ Ցավակցում ենք»,- գրել է նա: