Արցախում առաջադրվել է Հանրապետության նախագահի մեկ թեկնածու
2020 թ. փետրվարի 8-ի (ժամը 17:00-ի դրությամբ) Արցախում ս. թ. մարտի 31-ին անցկացվելիք համապետական ընտրություններին մասնակցելու մեկ հայտ է ներկայացվել:
ԱՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից հայտնում են, որ «Անկախության Սերունդ» կուսակցության կողմից, որպես Հանրապետության նախագահի թեկնածու, առաջադրված Ռուսլան Էդուարդի Իսրայելյանի գրանցման փաստաթղթերը հանձնաժողովում ուսումնասիրվում են:
Նշվում է, որ Ազգային ժողովի ընտրություններին մասնակցելու համար կուսակցությունների (կուսակցությունների դաշինքների) ընտրական ցուցակների գրանցման փաստաթղթեր ԱՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը փետրվարի 8-ի դրությամբ չի ստացել: