ԱԱԾ աշխատակիցները խուզարկել են Վահագն Վերմիշյանի աշխատասենյակը, ապա՝ նրա հետ հեռացել շենքից (լրացված)
05/02/2020 schedule13:54
Այսօր առավոտից ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցներն օպերատիվ գործողություններ են իրականացրել ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Վահագն Վերմիշյանի աշխատասենյակում: Ավելի ուշ Վերմիշյանն ԱԱԾ աշխատակիցների ուղեկցությամբ հեռացել է շենքից:
ՀԺ-ի թղթակիցը կոմիտեից հայտնում է, որ քննչական գործողությունները, ըստ էության, ավարտված են: Վերմիշյանի աշխատասենյակում այլեւս ոչ ոք չկա, դուռն էլ կնքված է: ՀԺ-ի թղթակցին փոխանցել են, որ առաջիկայում ԱԱԾ-ն հաղորդագրություն կտարածի: Թե ինչ քրեական գործի շրջանակում է ԱԱԾ-ն խուզարկություն իրականացրել Վերմիշյանի աշխատասենյակում, եւս հայտնի չէ:
Ավելի ուշ լրագրողների հետ զրույցում ԱԱԾ աշխատակից Ղազարյանը հաղորդեց, որ Վերմիշյանի աշխատասենյակից տարել են համակարգիչ և փաստաթղթեր, որ առնչվում են գործին: Նա ընդգծեց, որ Վերմիշյանին բերման չեն ենթարկել, նա իր կամքով է դուրս եկել իրենց աշխատակիցների հետ:
Ղազարյանը հրաժարվեց պատասխանել ճշտող հարցերին, չնշեց, թե ինչի հետ է կապված կասկածանքը՝ կոռուպցիայի՞, հովանավորչությա՞ն, թե՞ փաստաթղթային անճշտությունների՝ ասելով, որ շուտով ԱԱԾ-ն այդ մասին հաղորդագրություն կտարածի: