Ժնեւում շարունակվում է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը
Ժնևում շարունակվում է Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը: Այն անց է կացվում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտիի (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերի (ԱՄՆ) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի միջնորդությամբ և մասնակցությամբ:
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
Հիշեցնենք՝ ԱԳ նախարարների հանդիպումը մեկնարկել էր երեկ եւ տեւել մի քանի ժամ: Ընդունված գործառույթի համաձայն հայտարարվել է, որ հանդիպման արդյունքներով կհրապարակվի մամուլի հաղորդագրություն:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվում ԼՂ խաղաղ կարգավորման գործընթացին առնչվող հարցերի լայն շրջանակի:
Ավելի վաղ Մնացականյանը Ժնևում հանդիպում էր ունեցել նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ։