Առողջապահության նախարարը շնորհավորել է Բանակի տոնի առթիվ
28 տարի առաջ ձևավորված մեր մարտունակ բանակը Հայոց անկախ պետության անվտանգության ապահովման ու պահպանման երաշխիքն է։ Պատերազմ հաղթանակած մեր Ազգային բանակը բազմիցս ցույց է տվել իր հզորությունը, անսասանությունն ու մարտական բարձր պատրաստվածությունը։
Զինվորի կողքին ծառայություն իրականացնող ռազմաբժշկական անձնակազմը մշտապես ապացուցել է իր հայրենասիրությունը, գթասրտությունն ու հոգատարությունը:
Կրկին շնորհավորելով տոնի առթիվ՝ սահմանների վրա գիշեր ու զօր կանգնած զինվորներին, սպաներին, ռազմական բժիշկներին ու բոլոր նրանց, ովքեր իրենց ծառայությունն են իրականացնում բանակում, մաղթում եմ առողջություն, բարձր տրամադրություն և, իհարկե, խաղաղություն:
Օգտվելով առիթից՝ ուզում եմ շեշտել, որ մարտունակ բանակ ունենալու համար կարևոր է, որ մեր երիտասարդ տղաները մինչև բանակ զորակոչվելը և բանակում ծառայության ընթացքում հետևեն իրենց առողջությանը՝ զերծ մնալով տարատեսակ վնասակար սովորություններից: