Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է խաղադաշտ վերադառնալ առաջիկա հանգստյան օրերին: Այս մասին, ըստ լրատվամիջոցների, ասել է թիմի գլխավոր մարզիչ Պաուլո Ֆոնսեկան: Մասնագետի խոսքով՝ Մխիթարյանը բաց կթողնի հունվարի 22-ին կայանալիք Իտալիայի գավաթի խաղարկության քառորդ եզրափակչի «Յուվենտուսի» դեմ խաղը, սակայն հաջորդ հանդիպմանը կարող է պատրաստ լինել:
«Յուվենտուսից» հետո «Ռոմային» ոչ պակաս բարդ դիմակայություն է սպասվում՝ հռոմեական դերբի: Ա Սերիայի 2019-20 մրցաշրջանի 21-րդ տուրի «Լացիոյի» դեմ այդ հանդիպումը տեղի է ունենալու հունվարի 26-ին:
Մխիթարյանը, որը վաղը՝ հունվարի 21-ին, կդառնա 31 տարեկան, ազդրի վնասվածք էր ստացել հունվարի 5-ին կայացած 18-րդ տուրի «Տորինոյի» դեմ հանդիպման ժամանակ: Նշվում էր, որ վերականգնման համար կպահանջվի ամենաքիչը 1 ամիս:
Ընթացիկ մրցաշրջանում «Ռոմայի» կազմում հայ ֆուտբոլիստը 9 խաղի է մասնակցել: Խփել է 3 գոլ ու գոլային 1 փոխանցում է կատարել: