Ստյոպա Սաֆարյանը կդիմի Գլխավոր դատախազություն՝ անվստահություն հայտնելով ՔԿ Նոր Նորքի բաժանմունքին
«Պատրաստվում եմ պաշտոնապես դիմել ՀՀ Գլխավոր դատախազին, Քննչական կոմիտեի ղեկավարին՝ անվստահություն հայտնելով Կոմիտեի Նոր Նորքի բաժանմունքին, ու քննվող քրեական գործը այլ ինստանցիա տեղափոխելու պահանջով»։
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է Հանրային խորհրդի նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանը՝ նշելով, որ ինքը առավել քան չի վստահում այդ մարմնի իրականացրած քննությանը, որևէ կերպ ու որևէ չափով չի վստահում այդ մարմնին հատկապես այն օրից, երբ իրեն հայտնի դարձավ, որ այն ղեկավարում է Հայկազ Բաղմանյանի տղան։
«Նոր եմ հասկանում, որ ժամանակին բաժնում իմ թողած խոցող ռեպլիկները բացարձակ տեղին են եղել նախկին իշխանություններից, հատկապես Ոստիկանության նախկին պաշտոնյաներից քննչական կոմիտեի ստորաբաժանման ունեցած կախվածության վերաբերյալ։
Այս լուրի իմանալուց հետո եմ հասկանում, թե ինչու իմ հարցաքննությունը վերածվեց թեժ բախման, թե ինչու էր քննիչը փորձում հակասություններ ստանալ, որի արդյունքում Նոր Նորքի քննչականի վերաբերյալ ՀՔԾ-ում որոշում կայացվեց նյութեր նախապատրաստել, որտեղ նույնպես հարցաքննվեցի․․․․ Ավելի քան պարզ է դառնում, թե ինչու 3 ամիս շարունակ ոչինչ չի արվում։ Հաստատվում են իմ՝ ավելի վաղօրոք ստացած տեղեկություններն այն մասին, որ իմ շենքի մոտ դարանակալած ավտոմեքենայի ենթադրյալ սեփականատերը սերտ հարաբերությունների մեջ է Ոստիկանություն հետ․․․Արդեն պարզ է դառնում, թե երեք տարբեր դիրքերից հանցագործների փախուստի տեսանյութերն ունենալուց հետո ինչու ոչ մեկի մեղադրանք չի ներկայացվել։ Չի ներկայացվել, որովհետև քննչականի պետը Հայկազ Բաղմանյանի որդին է։
Ի լուր աշխարհի հայտարարում եմ, որ վաղվանից ևեթ չեմ մասնակցելու այդ մարմնի որևէ քննչական գործողության, քանի դեռ գործի քննությունը տեղափոխված չէ այլ մարմին կամ ատյան։ Կարծում եմ՝ որպես սահմանադրական մարմնի ղեկավար՝ իմ վրա կատարված հարձակման գործով քննությունը պետք է իրականացնի Հատուկ քննչական ծառայությունը։