Վաղը ՍԴ-ում կհարցաքննվի Հրայր Թովմասյանը
Այս մասին ՀԺ-ի հարցին ի պատասխան՝ ասաց Թովմասյանի պաշտպաններից Ամրամ Մակինյանը՝ հավելելով, որ հարցաքննությունը տեղի կունենա ժամը 10:30-ին: Մեր հարցին ի պատասխան՝ Մակինյանն ասաց, որ ՍԴ նախագահին հարցաքննելու ընթացակարգը պահպանվել է:
Այսօր մամուլը գրեց, որ ՀՔԾ քննիչներ են գնացել Սահմանադրական դատարան, թե ինչ նպատակով, հայտնի չէ: Ամրամ Մակինյանը մեր զրույցում չցանակացավ սրա վերաբերյալ մեկնաբանություն տալ՝ նշելով, որ մանրամասների մասին կխոսի հետո:
Հրայր Թովմասյանը, ըստ ամենայնի, կհարցաքննվի ՀՔԾ-ում պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի հաղորդման հիման վրա հարուցված քրեական գործի շրջանակում: Ըստ այդ հաղորդման՝ մի խումբ պաշտոնատար անձինք յուրացրել են պետական իշխանությունը: Այս գործի շրջանակներում շոշափվում է նաեւ Հրայր Թովմասյանի անունը: