Ուզում եմ իմ գործընկերներից ներողամտություն հայցել. Դավիթ Խաժակյան
Դեկտեմբերի 25-ին նախքան Երեւանի ավագանու նիստի մեկնարկը կարճ ելույթով հանդես եկավ ավագանու «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանը՝ անդրադառնալով «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության կողմից իրեն ավագանուց հետ կանչելու խնդրին:
«Ես ուզում եմ իմ գործընկերներից հայցել ներողամտություն՝ բոլոր այն հնարավոր ձեւակերպումների հետ կապված, որոնք տարաձայնության տեղիք կարող էին տալ»,- ասաց Խաժակյանը:
Նա հիշեցրեց՝ որոշվել է, որ ինքը մնում է ավագանիում՝ հավելելով, որ ավագանու նիստերի հանդարտ անցնելը պայմանավորված է նաեւ քաղաքապետով: «Ուզում եմ ասել, որ Երեւանի ավագանու նիստերի հանդարտ անցնելը շատ բանով պայմանավորված է նաեւ ձեզնով, պարո՛ն քաղաքապետ: Հույս ունեմ, որ մեր կոնստրուկտիվ հունը, նաեւ ձեր ջանքերով կվերականգնվի: Այդ հունը կարող է ունենալ նաեւ սուր քննադատական բաղադրիչ, որը չպետք է այլ դրսեւորումներ ստանա»,- եզրափակեց նա:
Հայկ Մարությանը շնորհակալություն հայտնեց եւ առանց որեւէ մեկնաբանության անցավ օրակարգում քննարկվող հարցերին: