Կալանավոր Վահե Մելոյանը 105 օր հացադուլի մեջ է. բժշկական միջամտության կարիք կա. Նաիրա Զոհրաբյանն ահազանգում է
105 օր հացադուլի մեջ. կալանավոր Վահե Մելոյանը, ով չի ընդունում իրեն ներկայացված մեղադրանքը, սեպտեմբերի 2-ից հացադուլի մեջ է: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:
Նա մասնավորապես նշել է. «Հիմա ես չեմ ուզում քննարկել այն վարկածները, որ 100 եւ ավելի օր հնարավոր չէ լինել հացադուլի մեջ, եւ Վահեն երբեմն շաքարաջուր է խմել: Այս պահին դա անգամ էական էլ չէ:
Ես եւ իմ գործընկերները այցելել ենք դատապարտյալների հիվանդանոց եւ հանդիպել ենք Վահեին:
Զրույց, բնականաբար, չստացվեց, որովհետեւ Վահեն գրեթե չէր կարողանում արձագանքել մեր հարցերին: Բոլոր մեր հորդորները՝ դադարեցնել հացադուլը եւ իր իրավունքները պաշտպանել դատարանում՝ անիմաստ էին: Վահեն հրաժարվում է դադարեցնել հացադուլը եւ հաստատ չի դադարեցնելու:
Հիմա դիմում եմ Քրեակատարողական ծառայությանը, նման դեպքերում նախատեսված է հստակ ընթացակարգ՝ դատապարտյալին կամ կալանավորին բժշկական միջամտությամբ ծայրահեղ վիճակից հանելու: Այո, հակադիր կերակրումը այլեւս չեն կիրառում՝ դա համարելով խոշտանգման տեսակ, սակայն կան այլ միջամտություններ, որ այլեւս անհապաղ պետք է արվեն: