ԵՊՀ ՈՒԽ նախագահը բերման է ենթարկվել իրավաբանական ֆակուլտետի բակում հնչած կրակոցների գործով
Երեւանի պետական համալսարանի ուսանողական խորհրդի նախագահ Դավիթ Ափոյանը բերման է ենթարկվել Ոստիկանության Մարաշի բաժին: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ տեղեկացրեց Ոստիկանության լրատվական բաժնի աշխատակից Զարզանդ Գաբրիելյանը՝ նշելով, որ Ափոյանը բերման է ենթարկվել քրեական գործի շրջանակում:
Թե ինչ կասկածանքով է նա բերման ենթարկել, Ոստիկանությունն այժմ չի մանրամասնում:
Մեր տեղեկություններով՝ խոսքը դեկտեմբերի 20-ին ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետի բակում տեղի ունեցած վիճաբանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի մասին է:
ԵՊՀ ռեկտորի ժպ Գեւորգ Գեւորգյանը մեր զրույցում նշեց, որ ինքը տեղեկություն չունի եւ գնում է Ոստիկանություն՝ տեղում հասկանալու: Մեր հարցին՝ ինչ կապ ունի Ափոյանն այդ դեպքի հետ, Գեւորգյանը պատասխանեց. «Ինքն այդ դեպքի հետ ոնց որ թե կապ չի ունեցել»: Գեւորգյանը պարզաբանեց, որ Ափոյանին կանչած է եղել իր մոտ՝ դեպքի  տեսագրություններում երեւացող անձանց ինքնությունը պարզելու. «Եվ հետո, ես այդ օրը խնդրել եմ իրեն օգնել ոստիկաններին, ինքս տեղում չեմ եղել, չգիտեմ նրանց հետագա գործողությունները»:
Հիշեցնենք՝ դեկտեմբերի 20-ին ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետի բակային հատվածում վիճաբանություն էր տեղի ունեցել մի խումբ անձանց միջեւ, որի ժամանակ էլ հնչել էին կրակոցներ, ինչի առթիվ Ոստիկանության կենտրոնական բաժնի հետաքննչական բաժանմունքում նյութեր էին նախապատրաստվում: