Ռազմիկ Աբրահամյանն այսօր դատարանում է եղել. կալանավորման միջնորդության քննությունը հետաձգվել է
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Դավիթ Բալայանի նախագահությամբ, այսօր քննվել է երեխաների ապօրինի որդեգրման գործով մեղադրյալ Ռազմիկ Աբրահամյանին կալանավորելու միջնորդությունը:
Քննությունը, սակայն, չի ավարտվել եւ հետաձգվել է: Թե երբ է հաջորդ նիստը, դեռեւս հայտնի չէ։
Մեր տեղեկություններով՝ Ռազմիկ Աբրահամյանն այսօրվա նիստին մասնակցել է. նա դատարան է եկել առանց բժիշկների հսկողության, իր պաշտպան Սամվել Դիլբանդյանի հետ, ապա՝ նրա հետ միասին հեռացել:
Հիշեցնենք՝ Աբրահամյանը մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 167-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով (ծնողներից երեխային ապօրինի բաժանելը կամ երեխային փոխելը, որը կատարվել է մի խումբ անձանց կողմից) եւ 200 հոդվածի 3-րդ կետով (առեւտրային կաշառք):
Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նույն դատավորի նախագահությամբ, երեկ ոչ իրավաչափ էր ճանաչել Աբրահամյանի ձերբակալման որոշումը: Այս մասին մեր հարցին ի պատասխան՝ տեղեկացրել էր նրա պաշտպան Սամվել Դիլբանդյանը: Վերջինս հայտնել էր նաեւ, որ ձերբակալությունից հետո Աբրահամյանի ինքնազգացողությունը վատացել է, եւ նա տեղափոխվել է «Արմենիա» ԲԿ-ի վերակենդանացման բաժանմունք: