Իրենք շատ բան կարող են պահանջել, դատարանը պետք է որոշի․ Անդրանիկ Քոչարյանը՝ Աղվան Վարդանյանի հայտարարության մասին
Իրենք շատ բան կարող են պահանջել, դատարանը պետք է որոշի։ ԱԺ-ում՝ լրագրողների հետ զրույցում, «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանն այսպես արձագանքեց ՀՅԴ-ական նախկին պատգամավոր Աղվան Վարդանյանի հայտարարությանը, թե 60 000 ստորագրություն կա, որով պահանջում են Մարտի 1-ի գործով ամբաստանյալ Ռոբերտ Քոչարյանի ազատությունը։
«Թող Աղվան Վարդանյանն իր հանձնախմբով շարունակի պաշտպանել Ռոբերտ Քոչարյանին, իսկ Սերժ Սարգսյանին եւ Ռոբերտ Քոչարյանին մեր ժողովուրդը մերժեց 2018 թ․-ին։ Այդ մերժման արդյունքում Հայաստանը հայտնվել է ճիշտ քաղաքական իրողությունների ու հեռանկարների մեջ»,- նշեց Անդրանիկ Քոչարյանը։
Անդրադառնալով մշակույթի գործիչների նախաձեռնությանը, որոնք ստորագրահավաք են իրականացրել՝ ամբաստանյալ Քոչարյանին ազատելու պահանջով՝ Անդրանիկ Քոչարյանը հարց հնչեցրեց․ «Իսկ այդ երգիչներն ի՞նչ էին հայտարարում 2008 թվականի Մարտի 1-ին։ Այդ երգիչներն սպասարկել են իշխանությանը եւ ոչ թե ժողովրդին։ Դրանով այդ մարդիկ չեն ցանկանում, որ Մարտի 1-ի իրադարձությունները բացահայտվեն»,- եզրափակեց պատգամավորը։