Ապրիլյան պատերազմի քննիչ հանձնաժողովի հրավիրյալը ՀՀ ԶՈՒ հրթիռային զորքերի եւ հրետանու վարչության նախկին պետն է
Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող խորհրդարանական քննիչ հանձնաժողովն այսօր հերթական փակ նիստն է անցկացնելու։
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ հանձնաժողովի այսօրվա հրավիրյալը ՀՀ ԶՈՒ հրթիռային զորքերի եւ հրետանու վարչության նախկին պետ, գեներալ-մայոր Ալբերտ Մարդոյանն է:
Վերջինս պաշտոնից ազատվել էր 2017 թվականին։ Այդ ժամանակ ԳՇ պետի պաշտոնը զբաղեցնող Մովսես Հակոբյանը հայտարարել էր, որ նրա ազատումը պայմանավորված էր թոշակի անցնելու հետ։
Հիշեցնենք՝ քննիչ հանձնաժողովն իր աշխատանքներն սկսել է այս տարվա հունիսին։ Ուսումնասիրության համար հատկացվել էր վեց ամիս ժամկետ, սակայն ուսումնասիրության եւ աշխատանքներն ավարտին հասցնելու համար հանձնաժողովը խնդրեց եւս 6 ամիս։