Քոչարյանը դեռ հիվանդանոցում է. նա արգելել է ասել՝ կրկին վիրահատվե՞լ է, թե՞ ոչ
Մարտի 1-ի գործով առանցքային ամբաստանյալ Ռոբերտ Քոչարյանը շարունակում է գտնվել «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնում: Այսօր ստացվելու է նրա հետազոտության պատասխանը, որից էլ կախված է՝ Քոչարյանն այսօ՞ր դուրս կգրվի, թե՞ վաղը: Այդ մասին ՀԺ-ի հետ զրույցում հայտնեց բժշկական կենտրոնի գործադիր տնօրեն Արմեն Չարչյանը:
«Էսօրվա անալիզից է կախված: Եթե ամեն ինչ լրիվ մաքուր եղավ, էսօր կգնա, եթե մի փոքրիկ կասկած էլ եղավ, մեկ օր էլ կշարունակի բուժումը: Ավելի լավ է՝ մի օր ավելի մնա այստեղ, քան թե գնա, հետո էլի հետ գալու անհրաժեշտություն լինի»,- ասաց Չարչյանը:
Մեր հարցին՝ Քոչարյանը կրկին վիրահատվե՞լ է, թե՞ պրոֆիլակտիկ հետազոտություն է անցնում, Չարչյանը պատասխանեց.
«Քանի որ անձնական տվյալ է, պարոն Քոչարյանը կատեգորիկ արգելել է իր անձնական տվյալներն ասել»: Նա հավելեց, որ, ամեն դեպքում, նախորդ հետազոտությունից հետո նրա վիճակը բարելավվել է:
Հիշեցնենք, որ Քոչարյանը «Երեւան Կենտրոն» ՔԿՀ-ից հետվիրահատական հետազոտության նպատակով «Իզմիրլյան» ԲԿ է տեղափոխվել դեկտեմբերի 11-ին: «Ես վստահ չեմ, որ նոր վիրահատություն է եղել, պետք է տեղեկանամ։ Ենթադրում եմ, որ եղել է, բայց պետք է լրացուցիչ ճշտեմ։ Լրացուցիչ կտեղեկացնենք, թե ինչ է եղել»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել էր Քոչարյանի մամուլի խոսնակ Վիկտոր Սողոմոնյանը: Նրա հետ կապ հաստատել, սակայն, չստացվեց:
Քոչարյանը վիրահատվել էր հոկտեմբերի 9-ին։ Ավելի ուշ Քոչարյանի որդին՝ Լեւոն Քոչարյանը, լրագրողների հետ զրույցում ասել էր, որ հոր մոտ ուռուցք է հայտնաբերվել, որը վիրահատել են։ Լեւոն Քոչարյանի խոսքով՝ ուռուցքը բարորակ է եղել: