Բյուջետային «Wizz Air»-ը թռիչքներ կիրականացնի ՀՀ-ից, տոմսի արժեքը կսկսվի 24.99 եվրոյից
«Wizz Air» ավիաընկերությունը 2020 թ. ապրիլից չվերթներ կիրականացնի Հայաստանից. տոմսի արժեքը կսկսվի 24.99 եվրոյից: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդպիպմանն ասաց «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ընկերության տնօրեն Մարսելո Վենդեն:
Ասուլիսի ընթացքում «Wizz Air» բյուջետային ավիաընկերության կորպորատիվ համագործակցության ղեկավար Անդրաս Ռադոնը նշեց, որ ավիաընկերությունը թռիչքներն իրականացնում է միայն Airbus A320 և A 321 օդանավերով, որոնք ոլորտում ամենաժամանակակիցներից են:
«Մենք չվերթներ իրականացնում ենք կետից կետ և չենք առաջարկում համակցող չվերթներ»,- ասաց Ռադոնը՝ հավելելով, որ տոմսերը վաճառվում են միայն օնլայն, և մարդիկ ստիպված չեն լինի գնալ տուրիստական գործակալություն՝ տոմս գնելու համար:
Ռադոնի պնդմամբ՝ ավիաընկերության առավելություններից մեկը նաև այն է, որ սպառողը կվճարի միայն այն ծառայությունների համար, որոնք ուզում է ստանալ:
«Ի տարբերություն մյուս ավիաընկերությունների, եթե դուք ուղեբեռի կամ սննդի կարիք չունեք, դրա համար չպետք է վճարեք, այլ կվճարեք այն դեպքում, եթե ունենաք 10 կգ պայուսակ»,- ընդգծեց Ռադոնը: Նրա պնդմամբ՝ այս ամենը կհանգեցնի թռիչքների մատչելիությանը:
Առաջին չվերթները, որոնք սկսվելու են 2020 թվականի ապրիլից, լինելու են երկու ուղղությամբ՝ Վիեննա և Վիլնյուս, շաբաթը երկու անգամ:
«Գները լինելու են իսկապես շատ ցածր. սկսվելու են 24.99 եվրոյից: Արդեն կարող եք ամրագրումներ անել առցանց»,- ասաց Անդրաս Ռադոնը:
Ինչ վերաբերում է ավիաընկերության զարգացմանը, նրա պնդմամբ՝ մի քանի տարի հետո կլինի 300 օդանավ, և նախատեսվում է պատմության մեջ Airbus օդանավի ամենաշատ գնումն իրականացնել:
«Երբ ունենանք 300 օդանավ, 100 մլն ուղևոր կկարողանանք տեղափոխել, կունենանք 10 հազար աշխատակից, տարեկան՝ 2000 նոր աշխատակից: Տարեկան շահույթում ակնկալում ենք 1 մլրդ եվրո»,- եզրափակեց Ռադոնը: