Կառավարությունն ավելացրեց «ԷՅ ԲԻ ՍԻ ՏԵՔՍՏԻԼ» ընկերությանը տրված արտոնությունը. կստեղծվի 175 նոր աշխատատեղ
12/12/2019 schedule12:02
ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում որոշեց «ԷՅ ԲԻ ՍԻ ՏԵՔՍՏԻԼ» ՍՊ ընկերությանը նախկինում տրված արտոնությանն ավելացնել եւս մեկ խմբաքանակ՝ ներկրելու համար ԱԱՀ-ն հետաձգելու արտոնություն։
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը նշեց, որ ընկերությունը սրբիչներ է արտադրում Արարատի մարզում։
«Այս խմբաքանակով առաջարկվում է լրացուցիչ 10,6 մլրդ դրամ ընդհանուր արժեքով ապրանքների համար սահմանել ԱԱՀ-ն հետաձգելու արտոնություն, որի գծով ԱԱՀ արտոնությունը կկազմի 2,1 մլրդ դրամ։ Կազմակերպությունը տեղեկացրել է, որ այս ընդլայնման ծրագրի շնորհիվ հաջորդ երեք տարիներին կստեղծի 175 նոր աշխատատեղ, միջինը՝ 189 հազար դրամ աշխատավարձով, իսկ առ այսօր ներդրումային ծրագրի շրջանակում ընկերությունում ստեղծվել է 60 նոր աշխատատեղ, եւ իրականացվել է 1 մլրդ 823 մլն 702 հազար 113 ՀՀ դրամի ներդրում»,- ասաց Խաչատրյանը: