Լարված իրավիճակ ԱԺ-ի դիմաց. մահացած զինծառայողի հարազատները բողոքի ակցիա են իրականացնում
Այս պահին ՀՀ Ազգային ժողովի դիմաց բողոքի ակցիա են իրականացնում օրերս Արցախի ՊԲ հյուսիս-արեւելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռեւս չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում ստացած Արթուր Աջամյանի հարազատները:
Նրանց ԱԺ-ի դիմաց հանդիպեցին «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանը, ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը: Զինծառայողի հարազատները պնդում են, որ Արթուր Աջամյանն սպանվել է եւ պահանջում են բացահայտել դա:
Նաիրա Զոհրաբյանն ակցիայի մասնակիցներին խոստացավ, որ ոչ մի մեղավոր անպատիժ չի մնալու. «Բայց, եթե դուք հիմա ասում եք՝ ո՞վ է արել, ես նախաքննություն չեմ, չեմ կարող ասել: Ասում եմ՝ որպես մայր, որպես Մարդու իրավունքների հանձնաժողովի նախագահ, ոչ մի բան չի կոծկվելու, ձեր որդին իմ որդին է, հաշվեք՝ ես ձեզնից մեկն եմ, ի՞նչ տարբերություն ձեր որդին է, թե մեր որդին է»:
Քիչ առաջ նրանց մոտ իջավ նաեւ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 2-ին մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող Արթուր Աջամյանը, իսկ զինծառայող Դավիթ Մելիքբեկյանը վիրավորվել է: