Այսօր մահացած զինծառայողի եղբայրը օրերս այցելել էր նրան եւ որեւէ դժգոհություն չէր լսել. համայնքապետ
Այսօր Դիլիջանի ուսումնական կենտրոնի տարածքում, ըստ նախնական տվյալի, ինքնասպանություն գործած ժամկետային զինծառայող Վահան Մուշեղյանը մեկ եղբայր եւ մեկ քույր ուներ: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց Սյունիքի մարզի Տաթեւ համայնքի ղեկավար Մուրադ Սիմոնյանը:
Քիչ առաջ տեղեկացրել էինք, որ դեպքը տեղի է ունեցել առավոտյան՝ ժամը 9:00-ի սահմաններում, շարքային Վահան Ռոբերտի Մուշեղյանի դին հայտնաբերվել էր ծառից կախված վիճակում: Մուշեղյանը Սյունիքի մարզի խոշորացված Տաթեւ համայնքի Տանձատափ գյուղից էր:
Սիմոնյանը մեր զրույցում տեղեկացրեց, որ օրերս զինծառայողին էր այցելել նրա ավագ եղբայրը: Նա որեւէ դժգոհություն չի լսել եղբորից եւ հրամանատարությունից: «Հրամանատարությունը գոհ էր, խելոք տղա էր»,- ասաց Սիմոնյանը:
Համայնքապետը նշեց, որ մահացած զինծառայողի հայրը Տանձատափի վարչական ղեկավարն է. «Տղան էլ ԵՊՀ էր ընդունվել ու գնացել ծառայության»: Մուրադ Սիմոնյանը դեռ չգիտի, թե ինչը կարող էր զինծառայողին ինքնասպանության հասցնել: