Երեւանում «Գազելների» վարորդների մոտից հայտնաբերվել են դանակներ (տեսանյութ)
Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության, ենթակա տարածքային բաժինների ու ճանապարհային ոստիկանության առաջին սպայական գումարտակի ծառայողներն այսօր՝ նոյեմբերի 21–ին, ուժեղացված ծառայություն են իրականացրել մայրաքաղաքում։ Այս մասին  տեղեկանում ենք Ոստիկանության պաշտոնական կայքից։
Նպատակը հասարակական կարգի ու երթևեկության անվտանգության ապահովումն է եղել։
Տարբեր իրավախախտումների համար կանգնեցվել են հասարակական տրանսպորտ հանդիսացող միկրոավտոբուսներ։
Արդյունքում վարորդների մոտից հայտնաբերվել են դանակներ։ Որոշ «Գազելների» վարորդների նկատմամբ կազմվել են վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություններ։ 8 միկրոավտոբուս տեղափոխվել է ճանապարհային ոստիկանության պահպանվող հատուկ տարածք, քանի որ վարորդները չեն ունեցել համապատասխան վարորդական վկայական։ Ուժեղացված ծառայությունները շարունակական են լինելու։
Հիշեցնենք, որ նախօերին դերասան Արտյոմ Կարապետյանն իր ֆեյսբուքյան էջում տեսանյութ էր տեղադրել՝ տեղեկացնելով, որ Դավթաշեն վարչական շրջանում երթուղայինի վարորդը փորձել է կտրել իր պարանոցը: Նա ասել էր, որ դեպքի պահին դիմացի մայթին եղել է ոստիկանական մեքենա, ավտոբուս, բայց ոչ մի արձագանք չի եղել նրանց կողմից:
Դերասանը Ոստիկանությանը կոչ է արել հետեւողական լինել: Դեպքից հետո ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլ»-ը խմբակցության պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանը հանդիպել էր ՀՀ ոստիկանապետի պաշտոնակատար Արման Սարգսյանի հետ եւ քննարկում ունեցել այս հարցի եւ առհասարակ ՀՀ քաղաքացիների պաշտպանվածության եւ ոստիկանությունում տարվող աշխատանքների մասին: