Վազգեն Մանուկյանը՝ Դավիթ Շահնազարյանի, Ռուբիկ Հակոբյանի կողքին. Հանրային խորհրդի նախկին նախագահը համաժողով է հրավիրել
Հանրային խորհրդի՝ արդեն նախկին նախագահ Վազգեն Մանուկյանն այսօր առավոտյան Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի նիստերի դահլիճում հրավիրել է իր հիմնադրած «Վերնատուն» հասարակական–քաղաքական ակումբի համաժողովը։
Վազգեն Մանուկյանի կողքին նստած են «Ժառանգություն» կուսակցության նախկին փոխնախագահ Ռուբիկ Հակոբյանը եւ ՀՀԿ ցուցակով նախկին պատգամավորի թեկնածու Դավիթ Շահնազարյանը: Ներկա է նաեւ քաղաքագետ Անդրանիկ Թեւանյանը, Ռոբերտ Քոչարյանի մամուլի խոսնակ Վիկտոր Սողոմոնյանը, Արցախի նախկին ՄԻՊ Ռուբեն Մելիքյանը, դաշնակցական Հրանտ Մարգարյանը, Արմեն Ռուստամյանը, Սպարտակ Սեյրանյանը, ՀՀԿ-ականներ Արտակ Զաքարյանը, Արփինե Հովհաննիսյանը, «Երկիր Ծիրանիից» Զարուհի Փոստանջյանը եւ ուրիշներ:
«Հայաստանում վաղուց ի վեր անհրաժեշտություն էր զգացվում մի հարթակի ստեղծման, որտեղ տարբեր քաղաքական կազմակերպություններ, կուսակցություններ, անհատներ, մասնագետներ, հեղինակություն ունեցող մտավորականներ կարողանան իրար հետ հանդիպել եւ հանգիստ մթնոլորտում քննարկել այնպիսի հարցեր, որոնք կանգնած են Հայաստանի առջեւ»,- հրավիրյալներին ուղղված իր խոսքում ասել է Վազգեն Մանուկյանը:
Հիշեցնենք, որ Վազգեն Մանուկյանը, լինելով Սահմանադրությամբ ոչ քաղաքական մարմնի ղեկավար, հանդես էր գալիս ընդգծված քաղաքական ելույթներով: Նրա այս պահվածքը քննարկումների տեղիք էր տվել, տարբեր քաղաքական գործիչներ նրա հրաժարականի պահանջ էին հնչեցնում եւ նախօրեին Վազգեն Մանուկյանն ստիպված եղավ հրաժարական տալ: