Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպում առաջիկայում չի ծրագրվում. Զոհրաբ Մնացականյան
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպում առաջիկայում չի ծրագրվում։ Այս մասին այսօր՝ լրագրողների հետ զրույցում, ասաց ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։
Մնացականյանի խոսքով՝ հիմա ծրագրվում են ԱԳ նախարարների հանդիպումներ, որոնք էլ կբերեն ղեկավարների հանդիպմանը։
Մնացականյանը նշեց, որ բանակցությունները ընթանում են երկու հունով՝ բուն կարգավորման գործընթաց եւ դրա համար անհրաժեշտ միջավայրի ստեղծում։ ԱԳ նախարարն ասաց, որ Աշխաբադում Փաշինյանի եւ Ալիեւի միջեւ շփում է եղել, որը օգտակար է եղել բանակցությունների միջավայրի բարելավման համար։