Վանաձորի օրը կնշվի հոկտեմբերի 26-ին. քաղաքի բնակիչներին շնորհավորելու կգնա նաեւ ՀՀ վարչապետը
Վանաձորի օրն այս տարի կնշվի հոկտեմբերի 26-ին: Այս մասին «Հայկական Ժամանակ»-ին տեղեկացրեց Վանաձորի քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանը:
Քաղաքապետի խոսքով՝ քաղաքի օրվա տոնակատարություններն այս տարի էապես տարբերվելու են նախորդներից, նամանավանդ, որ քաղաքն էլ կներկայանա նոր տեսքով. «Բնականաբար տարբերվելու է նախորդներից: Քաղաքի արտաքին տեսքին վերաբերող լայնամասշտաբ շինարարական աշխատանքներ են ընթանում, եւ քաղաքի օրը տեղափոխելը հենց դրանով էր պայմանավորված: Հույս ունենք՝ քաղաքի տոնին ընդառաջ մենք կունենանք լրիվ նոր Հայքի հրապարակ, նոր, գեղեցիկ ու ժամանակակից շատրվաններ, հիմնանորոգված «Արցախ պուրակ», «Երիտասարդության այգի», պատկերասրահի գոնե ֆասադային հատվածը ավարտված կլինի, որպեսզի կարողանանք նոր շունչ ու էներգետիկա հաղորդենք մեր քաղաքին ու քաղաքացիներին»,- ասաց Մամիկոն Ասլանյանն ու հավելեց, որ թեպետ միջոցառման ծրագիրը դեռեւս վերջնական հաստատված չէ, սակայն երեկոյան լինելու է մեծ համերգ՝ Երեւանից ժամանած երգիչ-երգչուհիների մասնակցությամբ. «Ինչպես ամեն տարի, այս տարի եւս Վանաձորի օրը կնշվի մեծ շուքով ու գեղեցիկ միջոցառումներով»:
Քաղաքապետը տեղեկացրեց նաեւ, որ այդ օրը վանաձորցիներին շնորհավորելու է գալու ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Միջոցառման ամբողջական ցանկն ու ժամանակացույցը քաղաքապետարանը կհրապարակի առաջիկայում: