Քիմը գիշերը ՀՀ ժամանելուց հետո գրել է, որ ուրախ է բոլորին տեսնելու համար, թեեւ ԶԼՄ-ների հետ չի շփվել
Ամերիկյան ռեալիթի-շոուների աստղ Քիմ Քարդաշյանը գրառում է կատարել Հայաստան ժամանելուց հետո: «Ֆեյսբուք»-ի միջոցով նա հետեւորդներին տեղյակ է պահել, որ արդեն Հայաստանում է: Գրել է, որ գիշերը չի կարողանում քնել:
«Արդեն ժամը 3-ն է Հայաստանում, իսկ ես չեմ կարողանում քնել: Այնքան ուրախ եմ՝ այստեղ լինելու եւ բոլորին տեսնելու համար»,- գրել է նա:
Քիմ Քարդաշյանը քրոջ՝ Քորթնի Քարդաշյանի ու երեխաների հետ Հայաստան է ժամանել գիշերը, սակայն լրատվամիջոցների հետ չի շփվել: WCIT ծրագրի ղեկավար Սյուզաննա Ազոյանը հայտնել է՝ 16-ժամյա թռիչքից հետո նրանք հոգնած են եղել, երեխաներն էլ՝ քնած: Գրառումը, որ նա տեսել է մարդկանց ու ուրախ է դրա համար, 14 հազար արձագանք է ստացել, ունի 650-ից ավելի մեկնաբանություն, 115 անգամ էլ կիսվել են:
Սա Քիմ Քարդաշյանի 2-րդ այցն է Հայաստան: Առաջին անգամ նա եկել է 2015 թ.՝ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին: Այն ժամանակ նրան ուղեկցում էր ամուսինը՝ ռեփեր Քանյե Ուեստը, եւ կրտսեր քույրը՝ Քլոե Քարդաշյանը: Ավագ քույրը՝ Քորթնին, չէր կարողացել նրանց հետ գալ:
Քիմ Քարդաշյանն այստեղ է՝ մասնակցելու Երեւանում հոկտեմբերի 6-9-ն անցկացվելիք «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների համաշխարհային համաժողով-2019»-ին (WCIT):
Մինչեւ այցը, նա «Ինստագրամ»-ում իր ու քրոջ լուսանկարն էր տեղադրել, նաեւ գրել, որ ուղեւորվում է Հայաստան: