Անգրավ վարկեր Յունիբանկից՝ աջակցություն բիզնեսին ճիշտ ժամանակին
2019թ.-ի առաջին կիսամյակում Յունիբանկը բիզնեսի աջակցությանն ուղղել է ավելի քան 15,5 մլրդ ՀՀ դրամ: Բանկի բիզնես վարկերի նկատմամաբ մեծ պահանջարկը պայմանավորված է վարկային միջոցների հասանելիությամբ և ֆինանսավորման արագությամբ։ Յունիբանկում փոքր և միջին ձռնարկությունների ներկայացուցիչները կարող են ստանալ մինչև 5 մլն դրամ անգրավ վարկ պարզեցված գործընթացով։
- Որքան ավելի դինամիկ եք վարում բիզնեսը, այնքան ավելի հաճախ եք զգում ազատ դրամական միջոցների կարիքՇրջանառությունից գումար դուրս բերելը ոչ միայն նպատակահարմար չէ, այլ նաև հաճախ անհնար է։ Չնայած բիզնես վարկերի տրամադրման գործընթացն առավելագույնս պարզեցված է Յունիբանկում, այնուամենայնիվ անգրավ վարկի համար դիմելն ավելի արագ է և թույլ է տալիս միջոցներ խնայել: Այս դեպքում գրավի հետ կապված նոտարական, կադաստրային և ապահովագրական ծախսերի  կարիք չկա,- նշում է  Յունիբանկի կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների գծով տնօրեն Դավիթ Պետրոսյանը։
«Անգրավ +»  վարկատեսակը տրամադրվում է ՀՀ դրամով, ԱՄՆ դոլարով և եվրոյով՝ 36 ամիս մարման ժամկետով։ Յունիբանկում անգրավ վարկերի հայտերի ուսումնասիրման գործընթացը ավտոմատացված է։ «Պրոտոբեյզ Լաբորատորիզ» ընկերության CRM համակարգի միջոցով հայտերն ուսումնասիրում են նվազագույն ժամկետներում:
Բիզնեսին աջակցելու նպատակով բանկն իրավաբանական անձ և անհատ ձեռներեց հաճախորդներին, որոնք ունեն Յունիբանկում դրական վարկային պատմություն, առաջարկում է նաև վարկային քարտեր։ Լրացուցիչ միջոցները ձեռներեցներին օգնում են արագ լուծել ընթացքում ծագող ֆինանսական հարցերը: Visa Business քարտը կարելի է օգտագործել՝ ընթացիկ ծախսերը հոգալու և մաքսատուրքերը վճարելու համար:
Շահավետ և ճկուն պայմանների շնորհիվ Յունիբանկի վարկերը հասանելի են ձեռնարկատերերի լայն հատվածի համար Հայաստանի ամբողջ տարածքում, այդ թվում՝ սահմանամերձ շրջաններում։ ՓՄՁ-ները կարող են ձևակերպել օնլայն հայտեր բիզնես վարկերի համար` այցելելով www.unibank.am կայքը: Բանկի մասնագետը կապ կհաստատի հաճախորդի հետ և կօգնի ընտրել ամենահարմար վարկատեսակը: