Ժողովրդի իշխանություն հետ բերած առաջնորդն էսօր Հայաստանի ոգին կբերի մեզ մոտ. Սարգիս Մանուկյան
«Ես ուզում եմ երջանկության պահերով կիսվել ձեզ հետ». Լոս Անջելեսի «Գրանդ Փարք»-ում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավիրած հանրահավաքին նախորդող համերգի ժամանակ հայտարարեց ռոք երաժիշտ, երգիչ Սարգիս Մանուկյանը:
ԱՄՆ-ում բնակվող երաժիշտը նշեց, որ 2018-ին Հայաստանում տեղի ունեցած հեղափոխության օրերին բոլորն են ցանկացել Երեւանում լինել.
«Այսօր առավոտ 10:00-ից այստեղ ենք, եւ հազարավոր հայեր իրար հանդիպելիս ասում էին՝ եկել ենք մեր վարչապետին դիմավորելու: Էդ «մեր» բառը շատ կարեւոր է, որովհետեւ, վստահ եմ, վերջին 20 տարում նման դեպքերում դա քիչ է օգտագործվել: Անցյալ տարի ասում էինք՝ ափսոս Հայաստանում չենք: Ժողովրդի իշխանություն հետ բերած առաջնորդն էսօր Հայաստանի ոգին կբերի մեզ մոտ»,- իր կատարումներից հետո հայտարարեց Սարգիս Մանուկյանը:
Նշենք, որ նախահանրահավաքային համերգին մասնակցում էին նաեւ ԱՄՆ-ում բնակվող այլ երգիչներ: Պապին Պողոսյանն էլ իր ելույթից առաջ շեշտեց, որ ուրախ է բոլորիս համար. «Ուրախ եմ, որ այսօր պետք է հանդիպենք մեր հանրապետության վարչապետին: Դուխո՛վ»,- ասաց Պողոսյանը:
Հիշեցնենք, որ «էմփիռեյ» ռոք խմբի նախկին մեներգիչ Սարգիս Մանուկյանը 2013 թվականից ապրում է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում: «Հայկական ժամանակին» տված հարցազրույցում անդրադառնալով հայրենիքից հեռանալու պատճառներին՝ նա մասնավորապես նշել էր, որ՝ որպես երաժիշտ եւ մարդ, հոգեբանորեն շատ ծանր էր ապրել մեր եկրում: Նա նաեւ ասել էր, որ մտավախություն ուներ, թե մնալով Հայաստանում՝ կարող էր կորցնել իր տեսակը: «Որոշեցի, որ ավելի ճիշտ կլինի կյանքիս այս հատվածն ապրեմ հայրենիք կոչվող տարածքից հեռու, որովհետև այդ տարածքն ինձ կարող էր փոխել, դարձնել ուրիշ մարդ, որը ես չեմ ուզում: Այդ տարածքում այս պահին գործող բարքերը, բարոյական արժեքները, կյանքի կոդեքսներն ինձ համար անընդունելի են»,- հայտարարել էր նա՝ հավելելով, որ Հայաստանում առկա մթնոլորտը մտածող մարդուն կարող է, ուղղակի, հանցագործ դարձնել: