Օսիպյանի հրաժարականի թեման ԱԱԽ նիստում չի շոշափվել. Արարատ Միրզոյան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն այսօր Ազգային ժողովում՝ լրագրողների հետ զրույցում, հերքել է, որ երեկ տեղի ունեցած ԱԱԽ նիստում քննարկվել է ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանի հրաժարականի հարցը:
«Չի կարող, չէր կարող Անվտանգության խորհրդի նիստում քննարկվել այդ հարցը: Անվտանգության խորհուրդն ունի հստակ սահմանված օրակարգ, թե ինչի մասին պիտի խոսվի: Բացառապես այդ օրակարգի շուրջ են եղել խոսակցությունները: Այդ թեման չի  շոշափվել անգամ»,- ասել է Միրզոյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն էլ այսօր ԱԺ-ում՝ լրագրողների հետ զրույցում, նույնպես վստահեցրեց, որ երեկ ԱԱԽ նիստում Օսիպյանի հրաժարականի վերաբերյալ որեւէ խոսակցություն չի եղել:
Հիշեցնենք՝ երեկվանից մամուլը գրում է, որ ԱԱԽ նիստի ժամանակ վարչապետի հետ ունեցած խոսակցությունից հետո ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը որոշել է հրաժարական ներկայացնել: Օսիպյանի հրաժարականի վերաբերյալ տեղեկությունները դեռ պաշտոնապես չեն հաստատվում: