Արթուր Վանեցյանն իմ ընկերն ու գործընկերն է, բոլոր մեկնաբանությունները կթողնեմ իրեն. Դավիթ Տոնոյան
ԱԱԾ տնօրենն իմ ընկերն է, իմ գործընկերն է: Մենք մեկուկես տարի շատ սերտ համագործակցել ենք, ես կթողնեմ բոլոր մեկնաբանություններն իրեն։ Այս մասին այսօր Ազգային ժողովում՝ լրագրողների հետ զրույցում, ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
Նա նշեց, որ չի կարող մեկնաբանել Վանեցյանի հրաժարականը, որովհետեւ դա նրա անհատական որոշումն է․
«Տեքստը եւս չեմ կարող մեկնաբանել, որովհետև մեկնաբանություններ անելն իր իրավասությունն է, եւ ես, կարծում եմ, Վանեցյանը դա կանի ժամանակին»,- ասաց նախարարը:
Ինչ վերաբերում է ուսադիրների մասին հարգանքի վերաբերյալ Վանեցյանի հայտարարությանը, Տոնոյանն արձագանքեց. «Ինքն այդպես է արտահայտվել՝ ամեն դեպքում»:
Թե ինչի հետեւանք է Վանեցյանի հրաժարականը, արդյոք տարաձայնություննե՞ր են եղել նրա ու վարչապետի միջեւ, Պաշտպանության նախարարը պատասխանեց. «Կարծում եմ՝ առանց տարաձայնությունների հրաժարական չի լինում»։ Տոնոյանը նշեց, որ իրեն հայտնի չէ հնարավոր տարաձայնությունների պատճառը: