«Մալաթիա մոլ»-ում տեղի ունեցած հրդեհի դեպքով դատախազությունում քրեական գործ է հարուցվել
«Մալաթիա մոլ»-ում տեղի ունեցած հրդեհի դեպքով դատախազությունում հարուցվել է քրեական գործ: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արեւիկ Խաչատրյանը:
Խաչատրյանը նշեց, որ քրեական գործը հարուցվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 185-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (Գույքը դիտավորությամբ ոչնչացնելը կամ վնասելը, որն առանձնապես խոշոր չափերի վնաս է պատճառել): «Քրեական գործը հարուցվել է սեպտեմբերի 2-ին, ուղարկվել է Քննչական կոմիտե՝ նախաքննություն կատարելու համար»,- ասաց Խաչատրյանը:
Նշենք, որ օգոստոսի 24-ին ԱԺ նախկին պատգամավոր, գործարար Սամվել Ալեքսանյանին պատկանող «Մալաթիա մոլ»-ի շենքում խոշոր հրդեհ էր բռնկվել, որը հրշեջներին հաջողվել էր մարել օգոստոսի 25-ին: Նախնական տեղեկություններով՝ հրդեհը բռնկվել էր նկուղային հարկից: Հրդեհի հետեւանքով տուժել էր 10 քաղաքացի, որոնք բոլորը դուրս էին գրվել: