Ես դրաման բացառում եմ Հայաստանի ու Արցախի հարաբերություններում. ԱԳ նախարար
Ես դրաման բացառում եմ Հայաստանի ու Արցախի հարաբերություններում: Լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը: Նախարարի խոսքով՝ տարաձայնություններ ունենալը նորմալ է։
«Դրանք բոլորն ունեն։ Եթե կան շփումներ, կարող են լինել նաեւ տարաձայնություններ։ Դրանք որպես ճգնաժամ կամ կոնֆլիկտ ներկայացնելը հարաբերություններում դրամա ստեղծելու սահմանն է։ Ես դրաման բացառում եմ»,- նշեց նախարարը։
Նախարարը ասաց, որ արցախցի գործընկերների հետ բազմաթիվ հանդիպումներ են եղել, Արցախի իշխանությունների հետ ակտիվ երկխոսություն կա. «Հանդիպում ենք, որպեսզի քննարկենք եւ խորհրդակցենք հակամարտության կարգավորման ուղու որոնման համար։ Երկխոսության եւ նպատակների համադրման համար»,- ասաց ԱԳ նախարարը՝ ընդգծելով, որ երկխոսությանը մասնակցում են ինչպես առաջին դեմքերը, այնպես էլ բոլոր մակարդակներն ու ոլորտները։
«Հասկանում եմ, որ չորրորդ իշխանությանը հետաքրքիր են կոնֆլիկտներն ու տարաձայնությունները։ Բայց չեմ կարծում, թե կա ճգնաժամ կամ դրա մասին խոսելու պատրվակ»,- ասաց նախարարը։