Ակնկալում եմ, որ ՍԴ դատավորները արադարադատություն կիրականացնեն եւ չեն ենթարկվի ճնշումների․ Լեւոն Քոչարյան
Մարտի 1-ի գործով առանցքային մեղադրյալ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Լեւոն Քոչարյանը հույս ունի, որ «ՍԴ-ն ճնշումների չի ենթարկվի ու արդար քննություն կիրականացնի»։ Այս մասին Նա ասաց ՍԴ-ում՝ պատասխանելով լրագրողների հարցերին։
«Ակնկալում եմ, որ ՍԴ դատավորները արադարադատություն կիրականացնեն եւ չեն ենթարկվի ճնշումների, որ մենք տեսնում ենք վերջին տարիների ընթացքում»,- ասաց նա։
Թե ինչ ճնշումների մասին է խոսքը՝ Լեւոն Քոչարյանը չհստակեցրեց.
«Շատ լավ գիտեք, սկսած երկրի առաջին դեմքից, վերջացրած՝ տարբեր տեղերից արտահոսքերով, այդ թվում Սահմանադրական դատարանի դատավորներից մեկի հայտարարությամբ։ Այդ ամենը ճնշում է մյուսների վրա»։
Ըստ Լեւոն Քոչարյանի՝ այդ ճնշումները եղան, երբ ՍԴ-ն իրենց բողոքը վարույթ ընդունեց։
Հիշեցնենք, որ ՍԴ-ն այս պահին գրավոր ընթացակարգով դռնփակ քննում է Ռ.Քոչարյանի դիմումը՝ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 35-րդ հոդվածի և 135-րդ հոդվածի 2-րդ մասի ՀՀ Սահմանադրությանը համապատասխանելու հարցը։